Aθλητικά NέαΜεγάλο διπλό της Σεντ-Ετιέν στη Ρεν

Μεγάλο διπλό της Σεντ-Ετιέν στη Ρεν

Τη νίκη με 2-0 μέσα στην έδρα της Ρεν πήρε η Σεντ Ετιέν κι έτσι αποσπάστηκε επτά βαθμούς από τη ζώνη του υποβιβασμού. Τρίτο σερί ματς χωρίς ήττα για τους νικητές, άλλοι τόσοι χωρίς νίκη για την 5η στη βαθμολογία Ρεν.

Η Σεντ Ετιέν, με την οποία αγωνίστηκε ξανά σε ολόκληρη τη διάρκεια του αγώνα ο Παπίς Σισέ, πήρε το προβάδισμα στο 27’ με τον Μπουανγκά και έφτασε στο 2-0 στο 71ο λεπτό με τον Νορντέν.

Στο υπόλοιπο πρόγραμμα, σπουδαία νίκη στην προσπάθεια για τη σωτηρία πήρε και η Ναντ στην έδρα της Ανζέ με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0 μόλις στο 7ο λεπτό και άντεξαν μέχρι τέλους, παρότι η Ανζέ μείωσε το σκορ στο 33’. Μάλιστα στο 86’ έφτασαν και σε τρίτο γκολ με τον Μπαμπά.