Aθλητικά NέαΜεγάλη ανατροπή η Λας Πάλμας! (video)

Μεγάλη ανατροπή η Λας Πάλμας! (video)

Μετά το 2-2 που πήρε στο φινάλε του εντός έδρας αγώνα με την Ρεάλ Μαδρίτης, η ομάδα από τις Κανάριες Νήσους πανηγύρισε ξανά με το ίδιο σκορ. Αυτό γιατί η Οσασούνα έκανε από το πρώτο 45λεπτο το 2-0 αλλά με γκολ στο 91’ το σύνολο του Κίκε Σετιέν έβαλε έναν ακόμα βαθμό στο σακούλι και με ματς περισσότερο βρίσκεται σε… απόσταση βολής από την πρώτη θέση!

Στο 7’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους από τη βούλα του πέναλτι ο Ρομπέρτο Τόρες και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Σέρχιο Λεόν ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0 για την Οσασούνα. Η Λας Πάλμας μείωσε στο 57’ με τον Βιθέντε Γκόμεθ και προκάλεσε έμφραγμα στην Παμπλόνα με τον Νταβίδ Γκαρθία στο 91’.

Осасуна – Лас Пальмас 2-2 (1 октября 2016 г, Чемпионат Испании) от Независимый спорт на Rutube.