Aθλητικά NέαΜεγάλα διπλά με ανατροπές για Μονακό και Μπορντό

Μεγάλα διπλά με ανατροπές για Μονακό και Μπορντό

Στην 5η θέση της βαθμολογίας βρίσκεται η Μονακό που επικράτησε 2-1 με ανατροπή την Αμιάν με τους Μπεν Γιεντέρ και Σλιμανί να μιλούν στο τελευταίο πεντάλεπτο και τις καθυστερήσεις για τους Μονεγάσκους. Την ίδια στιγμή σε μεγάλη ανατροπή έφτανε και η Μπορντό, που μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Μετς, ωστόσο με λιγότερο δραματικό τρόπο πήρε τη νίκη, αφού ισοφάρισε στο 52’ με τον Μπάσιτς και πήρε τη νίκη με το γκολ του Ουντέν στο 84ο λεπτό.

Στο ισόπαλο 0-0 έμεινε η Ρεν εντός έδρας με την Μπρεστ, μένοντας πλέον οκτώ πόντους μακριά από την 2η Μαρσέιγ. Εντυπωσιακή αναμέτρηση στο Ντιζόν-Ναντ με το 3-3 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο αντιπάλων. Εντυπωσιακό διπλό για τη Νιμ που επικράτησε με 3-1 μέσα στην έδρα της Νις και βρίσκεται τέσσερις πόντους μακριά από την προτελευταία θέση.