Aθλητικά NέαΜε το ενάμιση πόδι στα προημιτελικά η Ρεάλ (vid)

Με το ενάμιση πόδι στα προημιτελικά η Ρεάλ (vid)

Για 44 λεπτά δυσκολεύτηκε η Ρεάλ στον πρώτο της αγώνα με την Λεγανές για την φάση των «16» του Copa Del Rey. Στο λεπτό αυτό ο Σέρχιο Ράμος έκανε το 1-0 με πέναλτι και μετά όλα πήραν τον δρόμο τους. Οι «μερνένχες» επικράτησαν με 3-0 και ουσιαστικά εξασφάλισαν την πρόκριση στα προημιτελικά του θεσμού.

Οπως αναφέραμε η Λεγανές κατάφερε να κρατήσει στην άμυνα μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τον Σέρχιο Ράμος στο 44′ να κάνει το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο τα πάντα έγιναν πιο εύκολα για τους γηπεδούχους. Αρχικά στο 68′ ο Βάσκεθ έκανε το 2-0 για να έρθει ο Βινίσιους στο 77′ να διαμορφώσει το τελικό 3-0.