Aθλητικά NέαΜε την… ψυχή στο στόμα η Αγγλία (vid)

Με την… ψυχή στο στόμα η Αγγλία (vid)

Πιέστηκε, αλλά νίκησε η Αγγλία την Πολωνία 2-1, με τον Μαγκουάιρ να σκοράρει λίγο πριν τελειώσει το παιχνίδι.

Οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν στη διάθεσή τους τον Ρόμπερτ Λεβαντόφκσι λόγω τραυματισμού και τελικά το πλήρωσαν στην 3η αγωνιστική των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Αγγλία-Πολωνία

Στο 19’ ο Κέιν από την άσπρη βούλα άνοιξε το σκορ για τους Άγγλους, το οποίο παρέμεινε μέχρι το πρώτο ημίχρονο. Ο Μόντερ ύστερα από τραγικό λάθος του Στόουνς έφερε το ματς στα ίσα, κάνοντας το 1-1. Στο 85’ ο Μαγκουάιρ ήρθε για να σώσει την ομάδα του διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Ανδόρα-Ουγγαρία

Στο 45+2 ο Φιόλα έκανε το 1-0 για την Ουγγαρία, πηγαίνοντάς τους με προβάδισμα στα αποδυτήρια. Ο Γκαστντάγκ στο 51ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα, κάνοντας πιο εύκολο το έργο των Ούγγρων. Στο 58’ ο Κλάινχάιζερ έγραψε το 3-0 και έσβησε οποιαδήποτε ελπίδα για την Ανδόρα. Δεν σταμάτησαν όμως εκεί και ο Νέγκο στο 90’ σημείωσε το 4-0, με την Ανδόρα να μειώνει στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Πουγιόλ ύστερα από εκτέλεση πέναλτι και να γράφεται το τελικό 4-1.

Σαν Μαρίνο-Αλβανία

Στο 63’ ο Μανάι άνοιξε το σκορ για την Αλβανία κόντρα στο Σαν Μαρίνο. Ο Ουζούνιστο 86΄διπλασίασε τα τέρματα και διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για την 3η αγωνιστική των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου.