Aθλητικά NέαΜε... συνοπτικές διαδικασίες καθάρισε η Μπαρσελόνα (video)

Με… συνοπτικές διαδικασίες καθάρισε η Μπαρσελόνα (video)

Εννέα λεπτά στο πρώτο μέρος ήταν αρκετά στην Μπαρτσελόνα για να «καθαρίσει» με… συνοπτικές διαδικασίες το ντέρμπι της 30ής αγωνιστικής με τη Σεβίλη (3-0) και να περάσει προσωρινά στην κορυφή της La Liga (η Ρεάλ Μαδρίτης έχει δύο ματς λιγότερα).

Δύο γκολ του Μέσι κι ένα του Σουάρες από το 25΄ έως το 33΄ χάρισαν στη «Μπάρτσα» την 3η σερί νίκη, σε αντίθεση με τους Ανδαλουσιάνους που αγνοούν το «τρίποντο» εδώ και 5 αγωνιστικές (τρεις ισοπαλίες, δύο ήττες). Με 10 παίκτες τελείωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι, λόγω αποβολής του Βιτόλο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.