Aθλητικά NέαΜε… περίπατο στα ημιτελικά του Κυπέλλου η Παρί

Με… περίπατο στα ημιτελικά του Κυπέλλου η Παρί

«Πάρτι» πρόκρισης έστησε η Παρί Σεν Ζερμέν!

Οι πρωτευουσιάνοι ήταν εντυπωσιακοί απέναντι στην Ανζέ, την οποία συνέτριψαν 5-0, παίρνοντας διά… περιπάτου την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γαλλίας.

Η ομάδα του Ποτσετίνο άνοιξε το σκορ μόλις στο 9’ με τον Ικάρντι, για να ακολουθήσει το αυτογκόλ του Μονσό –ύστερα από σουτ του Νεϊμάρ- στο 23ο λεπτό και το 2-0 να μένει μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στον ίδιο ρυθμό συνέχισε η Παρί και στο δεύτερο μέρος, με τον Βραζιλιάνο αυτή τη φορά να βρίσκει δίχτυα στο 65’, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ικάρντι ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ, ύστερα από ασίστ του Ντι Μαρία με «ραμπόνα»!

Ωστόσο, ο Αργεντινός επιθετικός φυλούσε κι άλλο τέρμα, διαμορφώνοντας το τελικό 5-0 στο 90’, κάνοντας χατ-τρικ.