Aθλητικά NέαΜατσάρα στην Σαρδηνία, λύγισε την Τορίνο η Κάλιαρι

Ματσάρα στην Σαρδηνία, λύγισε την Τορίνο η Κάλιαρι

Η Κάλιαρι προηγήθηκε με 3-0 της Τορίνο, η οποία πάλεψε για την ανατροπή αλλά τελικά ηττήθηκε με 4-2 στην Σαρδηνία.

Σε ένα ματς στο οποίο ήταν αντιμέτωπες ομάδες με κακό σερί, η Κάλιαρι ήταν εκείνη που έβαλε τέλος σε αυτό μετά τη νίκη με 4-2 σε βάρος της Granata που δεν λέει να σηκώσει κεφάλι. Στο 12′ άνοιξε το σκορ με τη σουτάρα του Νάντες και στο 18 ο Τζιοβάνι Σιμεόνε έκανε το 2-0.

Στο πρώτο λεπτό της επανάληψης ο Ναϊνγκολάν και αυτός με τρομερό σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 για να πετύχει δύο γκολ η Τορίνο σε πέντε λεπτά με Μπρέμερ (60′) και Μπελότι (65′) και να κάνει το ματς ντέρμπι. Τελικά στο 69′ ο Ζοάο Πέδρο ευστόχησε από τη βούλα του πέναλτι για το τελικό 4-2 υπέρ των Σάρδων.