Aθλητικά NέαΛύτρωση στο φινάλε για τη Ρεν – Ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις η Σεντ Ετιέν!

Λύτρωση στο φινάλε για τη Ρεν – Ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις η Σεντ Ετιέν!

Παιχνίδια με φοβερό φινάλε περιελάμβανε το σημερινό πρόγραμμα της 26ης αγωνιστικής της ligue 1.

Η Ρεν υποδέχθηκε τη Νιμ και παρά τη μεγάλη διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων, οι γηπεδούχοι τα βρήκαν σκούρα. Μόλις στο 1’ οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με γκλολ του Ρουζ, αλλά στο 7’ ήρθε η γρήγορη απάντηση και το 1-1 με τον Νιάνγκ.

Χρειάστηκε να περάσουν 86 ολόκληρα λεπτά για να έρθει το γκολ της νίκης για τη Ρεν. Ο ίδιος παίκτης σκόραρε στο 89’ και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Στο άλλο ματς της ημέρας, η Σεντ Ετιέν υποδέχθηκε τη Ρεμς. Οι στεφανουά, που δίνουν μάχη για την παραμονή, άνοιξαν το σκορ με τον Μπουάνγκα στο 74’. Όμως, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ντιά σκόραρε με πέναλτι για τη Ρεμ και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.