Aθλητικά NέαΛύτρωσε την Παρί στο 93’ ο Ντράξλερ!

Λύτρωσε την Παρί στο 93’ ο Ντράξλερ!

Επιτέλους νίκη, έστω και στο 93’ για την Παρί. Μετά τις ήττες από Λανς και Μαρσέιγ, οι τρεμπλούχοι Γαλλίας φλέρταραν με γκέλα και στο εξ αναβολής ματς της πρεμιέρας απέναντι στη Μετς, αλλά επικράτησαν 1-0 με γκολ του Γιούλιαν Ντράξλερ στις καθυστερήσεις.

Η ομάδα του Τόμας Τούχελ παρατάχθηκε χωρίς τους τιμωρημένους Νεϊμάρ, Κουρζαβά και Παρέδες, τον Εμπαπέ που είχε βρεθεί θετικός στον κορωνοϊό, τους Φλορέντσι που δεν είχε δικαίωμα συμμετοχής στην πρεμιέρα, αλλά και τους Κερέρ και Βεράτι.

Με το 0-0 να παραμένει στο 65’, ο Αμπντού Ντιαλό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα καθώς ανέτρεψε το Ιμπραΐμα Νιάν σε μια αντεπίθεση των φιλοξενούμενων. Η Παρί κινδύνεψε με ήττα, αλλά στο τρίτο λεπτό καθυστερήσεων ο Ντράξλερ με κεφαλιά μετά από ασθενή επέμβαση του γκολκίπερ της Μετς σε σέντρα του Ντι Μαρία χάρισε τη νίκη στην Παρί.