Aθλητικά NέαΛουκάκου και Αλέξις... ακόμα αγνοούνται από το ντέρμπι (pic)

Λουκάκου και Αλέξις… ακόμα αγνοούνται από το ντέρμπι (pic)

Οι «κόκκινοι διάβολοι» με μια καλή στιγμή στο παιχνίδι απέναντι στη Σίτι στο «Etihad» σημείωσαν απλά ένα γκολ στην ήττα τους με σκορ 3-1 από τους «πολίτες», με τον Μουρίνιο να μην παίρνει απολύτως τίποτα από τους επιθετικούς της ομάδας του.

Ο Λουκάκου, ναι μεν μόλις μπήκε στο ματς κατάφερε να κερδίσει το πέναλτι, το οποίο μετουσίωσε σε γκολ ο Μαρσιάλ, ωστόσο, σε όλο το υπόλοιπο ματς δεν έκαναν τίποτα.

Χαρακτηριστικό είναι, δε, πως ο Βέλγος επιθετικός μαζί με τον Αλέξις Σάντσες που πέρασαν στο ματς με αλλαγή, κατέγραψαν σε σύνολο συμμετοχής 57 λεπτών από κοινού, μόλις τέσσερις πάσες, τη στιγμή που ο Φιλ Φόντεν, μπαίνοντας για λογαριασμό των «πολιτών» στις καθυστερήσεις, πρόλαβε να κάνει επαφές με τη μπάλα και να σημειώσει εφτά μεταβιβάσεις σε δύο λεπτά μέχρι το σφύριγμα της λήξης.