Aθλητικά NέαΚυρία με τα όλα της η Τσέλσι (video)

Κυρία με τα όλα της η Τσέλσι (video)

Με τη νίκη και το εισιτήριο για τα προημιτελικά του FA CUP έφυγε από το «Μολινό» η Τσέλσι. Η ομάδα του Κόντε δεν την πάτησε κόντρα στην μαχητικότατη Γουλβς κι επικράτησε με σκορ 2-0.

Εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο για τους γηπεδούχους, που είχαν τον έλεγχο και πίεσαν πολύ την άμυνα της ομάδας του Κόντε. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε η Γουλβς δεν κατάφερε να παραβιάσει την εστία του Μπέγκοβιτς και την… πάτησε στο δεύτερο ημίχρονο.

Λίγο μετά την συμπλήρωσης μιας ώρας παιχνιδιού ο Πέδρο άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι (65’). Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ντιέγκο Κόστα, με τέρμα που σημείωσε λίγο πριν το φινάλε του ματς (89’).