Aθλητικά NέαΚράτησε όρθια την Τουλούζ ο Ντοσεβί

Κράτησε όρθια την Τουλούζ ο Ντοσεβί

Ούτε η Τουλούζ, ούτε η Νις επέστρεψαν στις νίκες, καθώς η μεταξύ τους αναμέτρηση έληξε ισόπαλη (1-1), στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστική του Championnat.

Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι προερχόντουσαν από την ήττα με 3-0 από την Παρί Σεν Ζερμέν, αλλά γενικότερα φαίνεται να είναι σε καλύτερη κατάσταση, άνοιξαν το σκορ στο πρώτο μέρος με τέρμα του Σραρφί στο 29ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η απάντηση για τους γηπεδούχους, που πλέον έχουν τέσσερις ισοπαλίες και μια ήττα στα πέντε τελευταία ματς, ήρθε στο 54’ με τέρμα του πρώην εξτρέμ του Ολυμπιακού, Ματιέ Ντοσεβί, που με πλασέ από κοντά έπειτα από γέμισμα του Μανού Γκαρσία. Ο Τογκολέζος ήταν βασικός και έγινε αλλαγή στο 79’, ενώ ο επίσης πρώην «ερυθρόλευκους», Τζίμι Ντουρμάζ βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου το 65ο λεπτό.