Aθλητικά NέαΚουμάντο στο Τορίνο κάνει η Γιουβέντους!  (video)

Κουμάντο στο Τορίνο κάνει η Γιουβέντους!  (video)

Κουμάντο στο Τορίνο κάνει η Γιουβέντους! Με γκολ των Ντάγκλας Κόστα και Μάριο Μάντζουκιτς, η «Μεγάλη Κυρία» επικράτησε 2-0 της «γκρανάτα» και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας όπου θα συναντήσει την Τορίνο.

Ο Ντάγκλας Κόστα στο 15ο λεπτό άνοιξε το σκορ με φοβερό σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής, με την Γιουβέντους να κρατάει εύκολα το προβάδισμά της μέχρι το ημίχρονο. Η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι ήταν ανώτερη στο ματς, έκανε εξαιρετική διαχείριση του υπέρ της σκορ και στο 67ο λεπτό καθάρισε την πρόκριση.

Ο Μάντζουκιτς μετά από ασυνεννοησία των αμυντικών των φιλοξενούμενων βρέθηκε απέναντι από τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς και με ωραίο… τσιμπητό πλασέ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.