Aθλητικά NέαΚόλλησε στο Μπράιτον και βλέπει την τετράδα να χάνεται η Γουέστ Χαμ

Κόλλησε στο Μπράιτον και βλέπει την τετράδα να χάνεται η Γουέστ Χαμ

Λιγοστεύουν οι ελπίδες της Γουέστ Χαμ για είσοδο στους ομίλους του Champions League.
Τα «σφυριά» αναδείχθηκαν ισόπαλα, 1-1, με την Μπράιτον εκτός έδρας και απέτυχαν να βρεθούν στο -3 από την πρώτη τετράδα, απέχοντας πλέον πέντε βαθμούς από την Τσέλσι, την ώρα που συνεχίζουν να βρίσκονται κάτω από τη Λίβερπουλ.

Ουσιαστικά όλη η δράση στο ματς προέκυψε στα τελευταία λεπτά! Πρώτα ο Γουέλμπεκ άνοιξε το σκορ με ωραίο τσίμπημα της μπάλας στο 84’ και εν συνεχεία ο Μπενραχμά γλίτωσε τους Λονδρέζους από την ήττα σκοράροντας με εκπληκτικό πλασέ έξω από τη μεγάλη περιοχή στο 87ο λεπτό.

Αυτή ήταν η τέταρτη γκέλα για την ομάδα του Ντέιβιντ Μόγιες στα πέντε τελευταία ματς, με το όνειρο για το Champions League να αποδεικνύεται… βαρύ για τη Γουέστ Χαμ.