Aθλητικά Nέα«Κόλλησαν» στο μηδέν Τορίνο και Τζένοα

«Κόλλησαν» στο μηδέν Τορίνο και Τζένοα

Ισόπαλες με σκορ 0-0 αναδείχθηκαν η Τορίνο και η Τζένοα στο μεταξύ τους παιχνίδι για την Τζένοα για την 22η αγωνιστική της Serie A. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη ισοπαλία στο πρωτάθλημα για τους γηπεδούχους, από τη στιγμή που ανέλαβε την τεχνική ηγεσία ο Νταβίντε Νίκολα κι έτσι παραμένουν μία θέση πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Το ματς είχε δύο όψεις, αφού στο πρώτο ημίχρονο δεν σημειώθηκαν αξιόλογες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, εξαιρουμένης μιας ευκαρίας των φιλοξενούμενων με τον Τσιμπόρα στο 43′.

Αντίθετα, στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν περισσότερο απειλητικές και δημιούργησαν ευκαιρίες. Η κορυφαία στιγμή στο ματς ανήκε στην Τζένοα, όταν στο 57′ ο Ζαπακόστα σούταρε και η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Σιρίγκου.

Εντέλει το γκολ δεν ήρθε, με την λευκή ισοπαλία να είναι το τελικό αποτέλεσμα.