Aθλητικά NέαΚόλλησαν στο μηδέν στην Λειψία

Κόλλησαν στο μηδέν στην Λειψία

Λειψία και Σάλκε κόλλησαν στο 0-0 και οι γηπεδούχοι έμειναν εκτός τετράδας, με τους βασιλικούς μπλε να χάνουν και άλλο έδαφος.

Η Λειψία παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές, η Σάλκε τα έπαιξε όλα για τη νίκη, αλλά στο τέλος αυτό που κατάφεραν οι ομάδες ήταν να αλληλοεξουδετερωθούν. Οι ευκαιρίες ήταν λίγες, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν τις καλύτερες στο πρώτο μέρος και το 0-0 να μένει μέχρι το ημίχρονο.

Η εικόνα δεν άλλαξε και πολύ στην επανάληψη. Οι Ταύροι είχαν την κατοχή, όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ επικίνδυνη στην κόντρα. Στο 49’ ο ΜακΚένι έφτασε μία ανάσα από το 0-1, αλλά είδε την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι και το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος.