Aθλητικά Nέα«Καθάρισε» σε δέκα λεπτά η Τσέλσι

«Καθάρισε» σε δέκα λεπτά η Τσέλσι

Η Τσέλσι νίκησε 3-1 στο δεύτερο ημίχρονο στην έδρα της Μπράιτον στην πρεμιέρα της φετινής Premier League και ξεκίνησε με το «δεξί» την προσπάθεια εισόδου στην πρώτη τετράδα και μετά ότι καλύτερο προκύψει, αφήνοντας από την αρχή τους «γλάρους» στα χαμηλά.

Οι παίκτες του Φρανκ Λάμπαρντ ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ζορζίνιο στο 23’. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και ισοφάρισαν προσωρινά με το σουτ του Τροσάρ, που κόντραρε ελάχιστα στους αμυντικούς, στο 54΄, όμως, οι «μπλε» απάντησαν με την καταπληκτική βολίδα του Τζέιμς στο 56’ στο αριστερό παράθυρο και το απευθείας πλασέ του Ζουμά, που κόντραρε και άλλαξε πορεία, στο 66’.