Aθλητικά NέαΚαθάρισε νωρίς η Σεντ Ετιέν, stop στη Μονπελιέ από την Ανζέ

Καθάρισε νωρίς η Σεντ Ετιέν, stop στη Μονπελιέ από την Ανζέ

Η Μονπελιέ γνώρισε την ήττα για πρώτη φορά μετά την έναρξη του πρωταθλήματος και έτσι ένα αήττητο 11 αγωνιστικών πήρε τέλος, καθώς η Ανζέ επικράτησε 1-0 και την άφησε στους 25 πόντους. Ο Τομάς στο 69ο λεπτό ήταν αυτός που έβαλε τέλος στο αήττητο σερί των «μονπελιάρντ».

Στο «Ζοφρουά Γκισάρ» η Σεντ Ετιέν είχε εύκολη δουλειά απέναντι στην Ρεμς και με τέρματα των Ντεμπισί στο ξεκίνημα του ματς και του Καζρί στο 40ο λεπτό επικράτησαν εύκολα 2-0. Ο Νις επικράτησε δύσκολα, αφού πρώτα είδε τη Νιμ να χάνει πέναλτι στο 5΄ με τον Μποζόκ. Στη συνέχεια είχαμε αποβολές για την γηπεδούχο, με τους Μαουάσα και Λαντρέ ν’ αποβάλλονται στο πρώτο μέρος και τελικά ο Αττάλ στο 61’ έδωσε τη νίκη στη Νις. Σημαντική νίκη για την Αμιάν στην έδρα της Τουλούζ με γκολ του Μπλιν στο 28ο λεπτό και ανάσα στην προσπάθεια να ξεκολλήσει από τα χαμηλά στρώματα.