Aθλητικά Nέα«Καθάρισε» για την Παρί ο Καβάνι (video)

«Καθάρισε» για την Παρί ο Καβάνι (video)

Κι όταν δεν σκοράρει ο Νεϊμάρ, υπάρχει ο Καβάνι… Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ουρουγουανό φορ, η ομάδα του Ουνάι Έμερι επικράτησε 3-0 της Σεντ Ετιέν και έκανε το 4 στα 4 στο γαλλικό πρωτάθλημα, έχοντας μάλιστα 14-2 τέρματα! Ο Καβάνι στο 20ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του από το σημείο του πέναλτι, με τον σκόρερ να έχει κερδίσει την παράβαση δευτερόλεπτα νωρίτερα από τον Γιάνκο. Ο Μότα στο 51ο λεπτό έγραψε το 2-0 για την Παρί και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ένα λεπτό πριν από τη συμπλήρωση των 90’ ο Καβάνι με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο ματς.