Aθλητικά NέαItalian Job για Τσέλσι

Italian Job για Τσέλσι

Με τους τρεις βαθμούς από το «Craven Cottage» έφυγε η Τσέλσι. Οι «μπλε» επικράτησαν 2-1 κόντρα στη Φούλαμ και κατάφεραν να μειώσουν την απόστασή τους από την Άρσεναλ στον πόντο.

Όλη η… δουλειά έγινε μέσα σε 11 λεπτά. Αρχικά, με την συμπλήρωση 20λεπτών, ο Ιγκουαΐν άνοιξε το σκορ. Οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 27’ λεπτό με τέρμα του Τσέιμπερς, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα η Τσέλσι πήρε εκ νέου το προβάδισμα με εξαιρετικό πλασέ του Ζορζίνιο (31’), με το 2-1 να διατηρείται μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του Σκοτ. Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (90+4’) ακυρώθηκε σωστά τέρμα του Σεσενιόν για οφσάιντ.

Έτσι, η Φούλαμ έμεινε στην προτελευταία θέση με μόλις 17 βαθμούς, ενώ η Τσέλσι έφτασε τους 56, ενώ έχει κι ένα παιχνίδι λιγότερο.