Aθλητικά NέαΗ Σασουόλο έστειλε ένα βήμα πιο κοντά στην δεύτερη κατηγορία την Βερόνα

Η Σασουόλο έστειλε ένα βήμα πιο κοντά στην δεύτερη κατηγορία την Βερόνα

Η Σασουόλο επικράτησε εύκολα με 4-0 της Κιέβο Βερόνα και την έστειλε ένα βήμα πιο κοντά στη δεύτερη κατηγορία της Ιταλίας.

Η Σασουόλο δεν συνάντησε κανένα απολύτος πρόβλημα απέναντι στην ουραγό Κιέβο Βερόνα καθώς επικράτησε με 4-0 εντός έδρας. Η υπόθεση νίκη ουσιαστικά τελείωσε από το πρώτο μέρος με τον Ντεμιράλ να πετυχαίνει δύο τέρματα με κεφαλιές στην αρχή και το τέλος του ημιχρόνου (4′, 45′) δίνοντας σαφές προβάδισμα στην ομάδα του.

Ο επίσης εξαιρετικός Λοκατέλι στο 47ο λεπτό έκανε σε κενή εστία το 3-0, με τον Ντομένικο Μπεράρντι να βάζει το… κερασάκι στην τούρτα δέκα λεπτά μετά για το τελικό 4-0. Αξίζει να σημειωθεί πως η Κιέβο θα μπορούσε να πετύχει το γκολ της τιμής όμως, ο Κονσίλι είπε «όχι» σε εκτέλεση πέναλτι του Γκιατσερίνι.