Aθλητικά NέαΗ παλιά καλή Μπάγερν είναι εδώ! (video)

Η παλιά καλή Μπάγερν είναι εδώ! (video)

Τον παλιό καλό της εαυτό θυμήθηκε η Μπάγερν. Οι Βαυαροί μετά το «σοκ» στην έδρα της Χόφενχαϊμ επέστρεψαν στις νίκες επικρατώντας άνετα και με καλή εμφάνιση 4-0 κόντρα στη Μάιντς στην «Allianz Arena».

To σκορ για την ομάδα του Αντσελότι άνοιξε μόλις στο 11ο λεπτό ο Μίλερ. Λίγο μετά την συμπλήρωση 20 λεπτών, ο Ρόμπεν (23’) διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Το ματς «καθάρισε» στο 50’ ο Λεβαντόφσκι, ο οποίος διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα στο 77’.

Μεγάλη νίκη για την Σάλκε, η οποία πήρε το «διπλό» στην έδρα της Βέρντερ 2-1. Οι «βασιλικοί μπλε» μπορεί να είδαν τον Σανέ να βάζει μπροστά την ομάδα της Βρέμης στο 20’, όμως απάντησαν άμεσα χάρη σε αυτογκόλ του Βελίκοβιτς (22’). Στο 83΄ ο Γκορέτσκα έκανε το 2-1 και χάρισε στην ομάδα του Τεντέσκο ακόμη τρεις βαθμούς.

Με τους τρεις βαθμούς έφυγε από την Φρανκφούρτη η Άουγκσμπουργκ που επικράτησε 2-1 κόντρα στην Άιντραχτ, που για ακόμη ένα ματς άργησε να ξυπνήσει. Στο 80’ πέρασε ως αλλαγή για τους φιλοξενούμενους ο Κώστας Σταφυλίδης.

Σημαντικό τρίποντο πήρε και η Στουτγκάρδη που «καθάρισε» 1-0 την Βόλφσμπουργκ. Για 67λεπτά αγωνίστηκε ο Τάσος Δώνης με τους Σουηβούς.