Aθλητικά NέαΗ ασίστ με ραμπόνα του Ντι Μαρία «σκίασε» το χατ τρικ του Ικάρντι (vid)

Η ασίστ με ραμπόνα του Ντι Μαρία «σκίασε» το χατ τρικ του Ικάρντι (vid)

Η Παρί Σεν Ζερμέν προκρίθηκε στα ημιτελικά του κυπέλλου Γαλλίας μετά την νίκη της στο Παρκ Ντε Πρενς απέναντι στην Ανζέ, με τον Ντι Μαρία να μη σκοράρει αλλά να κλέβει την παράσταση!

Η Παρί Σεν Ζερμέν πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ικάρντι στο 9ο λεπτό και με το αυτογκόλ του Μανσό στο 23ο λεπτό και η αλήθεια είναι πως ζορίστηκε στα πρώτα 45 καθώς η άμυνα της είχε αρκετά προβλήματα. Η Ανζέ θα μπορούσε να σκοράρει καθώς είχε τρεις κλασικές ευκαιρίες όμως η ομάδα του Ποτσετίνο κράτησε το μηδέν.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς τελείωσε στο τρίλεπτο 65′ – 68′ με τους Νεϊμάρ και Ικάρντι να κάνουν τέσσερα τα γκολ των Παριζιάνων, με τον Ντι Μαρία να βγάζει μαγική ασίστ με ραμπόνα στο 4-0! Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Μάουρο Ικάρντι πετυχαίνοντας χατ τρικ.