Aθλητικά NέαΓουλβς - Λέστερ: Δεν ήθελαν να χάσουν και δεν… κέρδισαν

Γουλβς – Λέστερ: Δεν ήθελαν να χάσουν και δεν… κέρδισαν

Χωρίς νικητή ο αγώνας της Γουλβς με τη Λέστερ. Παρόλο που οι γηπεδούχοι είχαν πολλές ευκαιρίες να σκοράρουν, ειδικά στο β’ ημίχρονο, δεν κατάφεραν να πετύχουν τέρμα. Από την άλλη, η Λέστερ έβαλε στοπ στο αήττητο 8 αγώνων που έτρεχε εκτός έδρας.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς κάποιο γκολ, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στην ανάπαυλα ισόπαλες. Η Γουλβς στο δεύτερο μέρος του αγώνα πίεζε αρκετά την Λέστερ, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να πετύχει τα δίχτυα της αντίπαλης εστίας.

Έτσι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες 0-0 και τη Λέστερ να παραμένει στην τρίτη θέση της βαθμολογία με 2 βαθμούς πίσω από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.