Aθλητικά NέαΓλίτωσε την… πνιγμένη Ίντερ ο Πέρισιτς!

Γλίτωσε την… πνιγμένη Ίντερ ο Πέρισιτς!

Και πάλι καλά να λέει η Ίντερ! Η Πάρμα βρέθηκε αγκαλιά με μια μεγάλη νίκη κόντρα στους «νερατζούρι», αλλά της χάλασε το… πάρτι ο Πέρισιτς στο 90+2’, χαρίζοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του (2-2).

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0 στο 62’ (με τα τέρματα του Ζερβίνιο) και είχαν στα χέρια τους ένα σπουδαίο «τρίποντο» μέχρι τις καθυστερήσεις, αλλά οι αντίπαλοι πήραν από έναν βαθμό, με τους γηπεδούχοι να νιώθουν… κερδισμένοι στο φινάλε.

Όλα τα λεφτά ήταν το δεύτερο μέρος του αγώνα. Ο Ερνάνι έβγαλε μακρινή μπαλιά ακριβείας στο 46’ και ο Ιβοριανός επιθετικός πέτυχε πανέμορφο γκολ με εξαιρετικό τελείωμα λίγο μπροστά από το ημικύκλιο. Ο ίδιος παίκτης βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Χαντάνοβιτς στο 62’ μετά από μπαλιά-τρύπα του Ινγκλέζ, τον πλάσαρε ψύχραιμα και έδωσε μεγάλο προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Δύο λεπτά μετά, ο Μπρόζοβιτς το πήρε προσωπικά, άντεξε στα μαρκαρίσματα και με συρτό σουτ έκανε το 1-2. Ο Πέρισιτς εκμεταλλεύτηκε στα χασομέρια το φάουλ του Κολάροφ και με κεφαλιά νίκησε τον Σέπε.