Aθλητικά NέαΓκολ-οφσάιντ η Μίλαν, Ευρώπη η Αταλάντα (video)

Γκολ-οφσάιντ η Μίλαν, Ευρώπη η Αταλάντα (video)

Φιέστα στο Μπέργκαμο, αφού η Αταλάντα κλείδωσε την έξοδό της στην Ευρώπη για την επόμενη χρονιά. Η ομάδα του Γκασπερίνι έχασε τη νίκη με γκολ οφσάιντ της Μίλαν (1-1), η οποία έφυγε επίσης ευχαριστημένη.

Καλύτεροι ήταν στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι. Οι ροσονέρι δεν πατούσαν καλά, δέχτηκαν αρκετές φάσεις και στο φινάλε του ημιχρόνου (44’) ο Ντοναρούμα «λύγισε» και ο Κόντι έστειλε από κοντινή απόσταση την μπάλα στα δίχτυα. Στο δεύτερο, οι παίκτες του Μοντέλα ανέβασαν την απόδοσή τους, στάθηκαν τυχεροί στις αντεπιθέσεις των γηπεδούχων και χάρη στην επιμονή τους αλλά και στο λάθος του επόπτη στη φάση του γκολ απάντησαν με τον Ντεουλοφέου στο 87’.