Aθλητικά Nέα«Γκέλα» για τη Σεντ Ετιέν και σημαντική απώλεια βαθμών

«Γκέλα» για τη Σεντ Ετιέν και σημαντική απώλεια βαθμών

Μπορεί η Σεντ Ετιέν να ξεκίνησε ιδανικά την αναμέτρηση κόντρα στη Νιμ, όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Με γκολ στο πρώτο λεπτό από τον Καμπελά, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ και από την αρχή έδειξαν διάθεση κυριαρχίας στην αναμέτρηση.

Οσο, όμως, περνούσαν τα λεπτά και δεύτερο τέρμα δεν ερχόταν, τόσο… θάρρος έπαιρνε η Νιμ, που κατάφερε, τελικά να φτάσει στο πολυπόθητο γκολ. Ο Αλιούι στο 74’ ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η Σεντ Ετιέν έφτασε τους 17 βαθμούς και βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας, ενώ η Νιμ είναι στους 11 και τη 13η θέση του πίνακα.