Aθλητικά Nέα«Φρέναρε» την Μπαρτσελόνα η Θέλτα! (video)

«Φρέναρε» την Μπαρτσελόνα η Θέλτα! (video)

Έπεσε σε… τοίχο η Μπαρτσελόνα! Οι «μπλαουγκράνα» δεν κατάφεραν να ξεπεράσουν το εμπόδιο της Θέλτα (2-2) και υπέπεσαν στην πρώτη τους φετινή εντός έδρας γκέλα, δίνοντας την ευκαιρία στους διώκτες της να πλησιάσουν.

Η Θέλτα μπήκε με διάθεση να παίξει ποδόσφαιρο και να μην κλειστεί ιδιαίτερα. Κάτι που βοήθησε το ματς να έχει εξαιρετικό ρυθμό και την μπάλα να πηγαίνει πάνω-κάτω και το εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ιάγο Άσπας να παγώνει το «Καμπ Νόου» στο 20ο λεπτό. Η απάντηση της Μπάρτσα ήταν άμεση καθώς δύο λεπτά μετά ο Μέσι ισοφάρισε, με τους Καταλανούς να ολοκληρώνουν την ανατροπή στο 62ο λεπτό με γκολ του Σουάρες.

Οι γηπεδούχοι, όμως, δεν έδειξαν να… συμμορφώνονται και το πλήρωσαν. Ο Γκόμες ισοφάρισε στο 70ο λεπτό σε 2-2, σκορ το οποίο έμεινε μέχρι το φινάλε με την ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε να πιέζει ασφυκτικά αλλά να μην βρίσκει την εστία προς τα δίχτυα με τους Σουάρες, Αλκάθερ και Μέσι.