Aθλητικά Nέα«Φλόγες» πετούσε η Πόρτο!

«Φλόγες» πετούσε η Πόρτο!

Πέταξαν… φωτιές οι «Δράκοι»! Μία καταιγιστική Πόρτο δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στην Πορτιμονένσε την οποία συνέτριψε 5-2, στην αναμέτρηση που άνοιξε την έβδομη αγωνιστική του πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Σέρτζιο Κονσεϊσάο «τελείωσε» την αναμέτρηση μέσα σε επτά λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, όταν και έφτασε στο 3-0. Αρχικά, ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, Μαρκάνο, της έδωσε το προβάδισμα στο 21’ για να ακολουθήσουν οι Αμπουμπακάρ και Μαρέγκα.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν προσωρινά με τον Νακατζίμα στο 37’, αλλά οι γηπεδούχοι σκόραραν άλλες δύο φορές με τον Μπραχίμι (50’ και 68’), ενώ ο Ρούμπεν Φερνάντες διαμόρφωσε το τελικό 5-2.