Aθλητικά NέαΕξάρα η Αργεντινή! (vid)

Εξάρα η Αργεντινή! (vid)

O Σαμπάολι είχε την ευκαιρία για… πειράματα κόντρα στη Σιγκαπούρη, με την Αργεντινή να κερδίζει άνετα 6-0!

Με το… απίθανο 2-3-4-1 παρουσιάστηκε η Αργεντινή στο φιλικό με τη Σιγκαπούρη και η ομάδα του Σαμπάολι φρόντισε να ξεσπάσει επικρατώντας 6-0! Μπορεί Μέσι και Ιγουαϊν να ήταν εκτός πλάνων, ωστόσο η Αργεντινή δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα να διαλύσει την δύναμη αντίπαλό της. Στο 25′ ο Φάσιο άνοιξε το σκο, ενώ έξι λεπτά αργότερα από ασίστ του Ντιμπάλα ο Κορέα πέτυχε το 2-0!

Πρόσωπο του αγώνα ο Παρέδες, ο οποίος στις πρώτες 13 επαφές του έκανε ασίστ (σκόραρε ο Γκόμες στο 60′), πέτυχε γκολ (74′), ενώ είχε και δοκάρι! Ο Αλάριο στο 90′ πέτυχε το 5-0, ενώ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντι Μαρία διαμόρφωσε το 6-0!