Aθλητικά NέαΈσπασε τα κοντέρ και γράφει ιστορία η Λέστερ!

Έσπασε τα κοντέρ και γράφει ιστορία η Λέστερ!

Η Λέστερ έχει στήσει ένα πάρτι στο «Σεντ Μέρις» και προηγείται 5-0 της Σαουθάμπτον στο ημίχρονο, με την ομάδα του Ρότζερς να καταγράφει μια σειρά από ιστορικά ρεκόρ.

Απίστευτη παράσταση για τη Λέστερ, που έχει ασελγήσει στο «πτώμα» της Σαουθάμπτον στο πρώτο ημίχρονο της μεταξύ τους αναμέτρησης στο «Σεντ Μέρις».

Η ομάδα του Ρότζερς έγινε η δεύτερη στην ιστορία της Πρέμιερ Λιγκ -μετά τη Μάντσεστερ Σίτι το 2010- που προηγείται με τουλάχιστον 5 γκολ στο πρώτο μέρος σε εκτός έδρας ματς!

Ακόμα, οι «αλεπούδες» σημείωσαν τουλάχιστον 5 γκολ σε εκτός έδρας αγώνα για πρώτη φορά από τον Ιανουάριο του 1984! Από την άλλη, οι «άγιοι» δέχθηκαν 5 τέρματα σε εντός έδρας παιχνίδι για πρώτη φορά από τον Μάιο του 1982!