Aθλητικά NέαΈσωσε τουλάχιστον τον βαθμό η Λιόν κόντρα στη Ρεμς

Έσωσε τουλάχιστον τον βαθμό η Λιόν κόντρα στη Ρεμς

Η Λιόν έχασε έδαφος στην έδρα της Ρεμς στην προσπάθειά της να διεκδικήσει μέχρι τέλους τον τίτλο στη Γαλλία, αλλά έσωσε τουλάχιστον στις καθυστερήσεις τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Οι «λιονέ» θα μπορούσαν με νίκη να πιάσουν (έστω και προσωρινά) την Λιλ στην κορυφή της βαθμολογίας, αλλά τώρα βρέθηκαν στο -2 από τους πρωτοπόρους και ισόβαθμοι με την Παρί, με αγώνα περισσότερο όμως και από τους δύο.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 33ο λεπτό ο Καφάρο και το 1-0 διατηρούνταν μέχρι τις καθυστερήσεις του ματς. Στο 90’+2’ όμως ο Καντεβέρε σκόραρε κι έδωσε στη Λιόν το ελάχιστο κέρδος που θα μπορούσε να έχει από το παιχνίδι.