Aθλητικά NέαΕπιστροφή στην κανονικότητα για την Παρί (video)

Επιστροφή στην κανονικότητα για την Παρί (video)

Η Παρί Σεν Ζερμέν βρήκε γιατρειά μετά τις ήττες της περασμένης εβδομάδας από το Στρασβούργο για το πρωτάθλημα και από την Μπάγερν για το Τσάμπιονς Λιγκ, αφού επικράτησε 3-1 της Λιλ κι έφτασε τους 44 πόντους, 12 περισσότερους από Λιόν, Μονακό και Μαρσέιγ.

Ο Εμπαπέ πήρε την μπάλα σε αντικανονική θέση, πήρε την μπάλα από δεξιά, έβγαλε σέντρα στον Ντι Μαρία που περνώντας σε θέση φορ, με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την πρωτοπόρο για το 1-0, λίγο πριν συμπληρωθεί το πρώτο μισάωρο του αγώνα. Με την έναρξη του β’ μέρους ο Βεράτι πίεσε ψηλά, έκλεψε την μπάλα, με τους Καβάνι και Ντι Μαρία ν’ αλλάζουν γρήγορα την μπάλα που έφτασε στον Παστόρε κι αυτός με δεξί ξερό σουτ έγραψε το 2-0. Η Λιλ έφτασε στη μείωση του σκορ στο 87’ με τον Ελ Γκαζί σε 2-1, τρία λεπτά πριν την εκπνοή της κανονικής διάρκειας του αγώνα, αλλά ο Εμπαπέ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, σφράγισε τη νίκη της Παρί με 3-1.