Aθλητικά NέαΕπέστρεψε στις νίκες με τεσσάρα η Χετάφε

Επέστρεψε στις νίκες με τεσσάρα η Χετάφε

Με ένα ξέσπασμα σε ένα 15λεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, η Χετάφε καθάρισε με συνοπτικές διαδικασίες τη Λεβάντε με 4-0, επέστεψε στις νίκες μετά από δύο σερί ισοπαλίες και έδειξε ότι είναι ικανή να παλέψει για την εξάδα στη La Liga.

O Καμπρέρα με καρφωτή κεφαλιά στο 54’ άνοιξε το δρόμο για τη νίκη των γηπεδούχων, με τον Μολίνα έξι λεπτά αργότερα να γράφει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι το 2-0. Το εκπληκτικό 15λεπτο των γηπεδούχων, ολοκλήρωσε ο Άνχελ ο οποίος με κεφαλιά μετά από κόρνερ διαμόρφωσε ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Πάντως, οι γηπεδούχοι δεν έμειναν εκεί και έφτασαν σε ακόμα ένα τέρμα με τον Τιμόρ στο 88’ να κάνει τέσσερα τα τέρματα της ομάδας του.