Aθλητικά Nέα«Έμφραγμα» στις καθυστερήσεις για τη Λίβερπουλ (video)

«Έμφραγμα» στις καθυστερήσεις για τη Λίβερπουλ (video)

Εκπληκτικό ματς στο «Βίκαρετζ Ρόουντ», όπου η Γουότφορντ… έκλεψε το βαθμό ισοφαρίζοντας στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων τη Λίβερπουλ, σε έναν αγώνα που έληξε 3-3.

Οι «κόκκινοι» του Γιούργκεν Κλοπ πραγματοποίησαν εντυπωσιακή εμφάνιση στο β΄ ημίχρονο όταν ανέτρεψαν το εις βάρος τους 1-2, με δύο γκολ, δοκάρι και πολλές χαμένες ευκαιρίες. Ομως δέχτηκε ένα «φτηνό» γκολ στις καθυστερήσεις και έχασε την ευκαιρία να μπει με το δεξί στη σεζόν.

Βασικός με τους γηπεδούχους και παρών σε όλο το διάστημα ήταν ο Χοσέ Χολέμπας ο οποίος έδωσε την ασίστ (από κόρνερ) στο πρώτο γκολ της ομάδας του. Ετσι το υπερθέαμα της Premier League ξεκίνησε με δύο ματς στα οποία έχουν σημειωθεί 13 γκολ, καθώς η αρχή έγινε το βράδυ της Παρασκευής στο «Εμιρεϊτς».

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής:

Παρασκευή 11/8

Άρσεναλ-Λέστερ 4-3 (2’ Λακαζέτ, 45’+2’ Γουέλμπεκ, 83’ Ράμσεϊ, 85’ Ζιρού – 5’ Οκαζάκι, 29’, 56’ Βάρντι)

Σάββατο 12/8

Γουότφορντ-Λίβερπουλ 3-3 (8’ Οκάκα, 32’ Ντουκουρέ, 90’+3’ Μπρίτος – 29’ Μανέ, 55’ Φιρμίνιο, 57’ Σαλάχ)

Γουέστ Μπρομ-Μπόρνμουθ 1-0 (31’ Χεγκαζί)

Έβερτον-Στόουκ 1-0 (45’+1’ Ρούνεϊ)

Κρίσταλ Πάλας-Χάντερσφιλντ 0-3 (23’ αυτ. Γουάρντ, 26’, 78’ Μουνιέ)

Σαουθάμπτον-Σουόνσι 0-0

Τσέλσι-Μπέρνλι 2-3 (69’ Μοράτα, 88’ Λουίζ – 24’, 43’ Βόουκς, 39’ Γουάρντ)

Μπράιτον-Μάντσεστερ Σίτι 0-2 (70’ Αγουέρο, 75’ αυτ. Ντανκ)