Aθλητικά NέαΈμεινε όρθια στο 85’ η Σκωτία

Έμεινε όρθια στο 85’ η Σκωτία

Σε ένα ματς που τα είχε όλα, Σκωτία και Αυστρία ήρθαν ισόπαλες 2-2 με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν σημαντικό εκτός έδρας βαθμό που μπορεί να φανεί πολύτιμος στην οικονομία του ομίλου, σε ένα ματς που προηγήθηκαν δύο φορές.

Ο Κάλατζιτς ήταν αυτός που έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του Φόντα στο 55ο λεπτό, ενώ απάντησε ο Χάνλεϊ στο 71ο ισοφαρίζοντας 1-1. Ωστόσο η Αυστρία με πρωταγωνιστή τον Κάλατζιτς πήρε εκ νέου προβάδισμα στο 80ο λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι έδειξαν και πάλι αποθέματα και ισοφάρισαν εκ νέου στο 85’ με τον ΜακΓκίν να διαμορφώνει το τελικό 1-1.

Ισόπαλο 1-1 για τον ίδιο όμιλο ήρθε και το Μολδαβία-Νησιά Φερόε, με τον Ρέαμπτσιουκ να αγωνίζεται βασικός για τους γηπεδούχους. Σκόρερ στο ματς ο Νικολέσκου που άνοιξε το σκορ στο 9’ με τον Όλσεν να ισοφαρίζει στο 83ο λεπτό.