Aθλητικά NέαΈμειναν χαμηλά Λεβάντε και Χετάφε (videos)

Έμειναν χαμηλά Λεβάντε και Χετάφε (videos)

Η Λεβάντε και η Χετάφε αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος, παραμένοντας έτσι χαμηλά στη βαθμολογία. Μετά από ένα ισόπαλο χωρίς τέρματα πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 58o λεπτό, με σου εκτός περιοχής του κορυφαίου ποδοσφαιριστή τους, του Μαροκινού διεθνούς μεσοεπιθετικού Φαϊσάλ Φαΐρ, και ενώ στην αμέσως προηγούμενη φάση ο Χουάν Κάλα είχε στείλει την μπάλα στο δοκάρι.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να «σώσουν» τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας, ισοφαρίζοντας στο τελικό 1-1 με τον 30χρονο εξτρέμ τους, Χοσέ Λουίς Μοράλες, μετά από ενέργεια του Αντόνιο Λούνα, στο 62′. Αυτή ήταν η πέμπτη ισοπαλία και ο 11ος βαθμός της Λεβάντε μετά από εννέα αγωνιστικές στην Primera Division, ενώ η Χετάφε έχει δύο λιγότερους.