Aθλητικά NέαΈκλεισε το σπίτι της Μίλαν η Νάπολι, κλείνει το... μάτι στον τίτλο η Ίντερ! (vid)

Έκλεισε το σπίτι της Μίλαν η Νάπολι, κλείνει το… μάτι στον τίτλο η Ίντερ! (vid)

Σόκαρε τη Μίλαν η Νάπολι! Η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο νίκησε με 1-0 τους «ροσονέρι» και βλέπει τετράδα, με τους γηπεδούχους να απομακρύνονται περισσότερο από την κορυφή, αφού πλέον η Ίντερ είναι στο +9 και δείχνει να αγκαλιάζει το πρωτάθλημα.

Το πρώτο μέρος του αγώνα κύλησε χωρίς κάποιο τέρμα, με τις δυο ομάδες να ξεκινούν το δεύτερο ημίχρονο από την ίδια αφετηρία.
Ο Πολιτάνο ήρθε στο 50’ να αλλάξει την κατάσταση και άνοιξε το σκορ για τη Νάπολι, ύστερα από ασίστ του Ζιελίνσκι.

Μάλιστα στο 90+2 η Μίλαν έμεινε με 10 παίκτες αφού ο Ρέμπιτς αντίκρισε την κόκκινη κάρτα για εξύβριση στον διαιτητή και αποβλήθηκε λίγα λεπτά πριν τελειώσει το παιχνίδι. Παρόλα αυτά είχε ευκαιρία να ισοφαρίσει με τον Νταλό στο φινάλε χωρίς όμως να το καταφέρει και έτσι έφυγε ηττημένη από την έδρα της.