Aθλητικά NέαΈκανε πλάκα στην Πολωνία η τρομερή Δανία! (video)

Έκανε πλάκα στην Πολωνία η τρομερή Δανία! (video)

Διέλυσε την Πολωνία η Δανία. Η ομαδάρα του Άγκε Χαρέιντε επικράτησε 4-0 της Πολωνίας και έβαλε «φωτιά» στον 5ο όμιλο των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Παράλληλα, έπιασε στη δεύτερη θέση το Μαυροβούνιο, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται στο -3 από την κορυφή! Η Δανία άνοιξε το σκορ με τον Ντιλέινι στο 16ο λεπτό, με τον Κορνέλιους να κάνει στο 42’ το 2-0 για την ομάδα του. Ο Γιόργκενσεν στο 59’ σκόραρε και αυτός, για να έρθει ο Έρικσεν στο 80ο λεπτό να διαμορφώσει το 4-0!

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Ρουμανία τα βρήκε… σκούρα κόντρα στην Αρμενία αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη στα «χασομέρια» με γκολ του Μαξίμ. Νωρίτερα και συγκεκριμένα στο 55’ ο Στάνκου είχε αστοχήσει από την άσπρη βούλα, με τους φιλοξενούμενους να μένουν σε αυτή τη φάση με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βοσκάνιαν.