Aθλητικά NέαΈκανε... πάρτι κόντρα στη Λεβερκούζεν η Άιντραχτ!

Έκανε… πάρτι κόντρα στη Λεβερκούζεν η Άιντραχτ!

Εκδίκηση για την περσινή συντριβή με 6-1 από την Λεβερκούζεν πήρε η Άιντραχτ. Η ομάδα από την Φρανκφούρτη έκανε… πάρτι κόντρα στη Μπάγερ, επικράτησε με 3-0 και έπιασε τις ομάδες στην 3η θέση που έχουν 14 βαθμούς.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ο πρώην φορ του Ολυμπιακού, Γκονζάλο Πασιένσια, ο οποίος άνοιξε το σκορ με ωραίο πλασέ στο 4ο λεπτό και διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα αλλά και αυτά της ομάδας του με πέναλτι στο 16’. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε δέκα λεπτά πριν το φινάλε ο έτερος φορ της Άιντραχτ, Μπας Ντοστ, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Αναλυτικά, η 8η αγωνιστική:

Παρασκευή 18/10
Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Μπάγερ Λεβερκούζεν 3-0 (4’, 16’ πέν. Πασιένσια, 80’ Ντοστ)