Aθλητικά NέαΈκανε «κηδεία» στην Ίντερ η Σαμπντόρια (video)

Έκανε «κηδεία» στην Ίντερ η Σαμπντόρια (video)

Τι είχες Ίντερ, τι είχα πάντα… Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι θύμισε αυτή του Φρανκ Ντε Μπουρ και γνώρισε ήττα-σοκ από τη Σάμπντορια στο «Τζουζέπε Μεάτσα» με 2-1. Μοιραίος ο Ικάρντι που έχασε απίθανη ευκαιρία για να δώσει στην ομάδα του το προβάδισμα και λίγο αργότερα ο Μπρόζοβιτς υπέπεσε σε ανόητο πέναλτι.

Η Ίντερ ξεκίνησε εξαιρετικά το ματς, πίεζε ασφυκτικά την άμυνα της Σαμπντόρια και βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 35ο λεπτό με τον Ντ’Αμπρόζιο. Ωστόσο, πέντε λεπτά μετά την επανέναρξη του ημιχρόνου ο Σιλβέστρ πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Σικ με τον ίδιο τρόπο ισοφάρισε.

Ακολούθησε ένα ντεμαράζ χαμένων ευκαιριών για την Ίντερ, με κορυφαία αυτή του Ικάρντι στο 72’ όπου σε κενή εστία δεν κατάφερε να σκοράρει και τελικά οι «νερατζούρι» το πλήρωσαν. Στο 84’ ο Μπρόζοβιτς έκανε ανόητο χέρι μέσα στην περιοχή, με τον Κουαλιαρέλα να ευστοχεί από την άσπρη βούλα και να δίνει το τρίποντο στη Σαμπντόρια.