Aθλητικά NέαΕίδε κορυφή και… ζαλίστηκε η Σεβίλη

Είδε κορυφή και… ζαλίστηκε η Σεβίλη

Είδε κορυφή και… ζαλίστηκε η Σεβίλη! Η ομάδα της Ανδαλουσίας είχε την ευκαιρία να περάσει στην κορυφή του ισπανικού πρωταθλήματος έστω και προσωρινά, αλλά γκέλαρε στην έδρα της Χιχόν, μένοντας στο 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν μόλις στο 4ο λεπτό. Ο Μπεν Γιεντέρ έκανε καταπληκτική κάθετη μπαλιά στον Βιέτο, που βγήκε απέναντι από τον Κουελάρ και με άψογο πλασέ άνοιξε το σκορ.

Ωστόσο, η χαρά τους κράτησε μόλις για 16 λεπτά καθώς ο Κανελά στο 20′ έκανε ωραία σκαφτή σέντρα και ο Γκόμες με βολέ στην κίνηση ισοφάρισε το σκορ, το οποίο παρέμεινε μέχρι το φινάλε.