Aθλητικά NέαΈφυγε από το «Μπερναμπέου» πριν τελειώσει το ματς με Σοσιεδάδ ο Μπέιλ

Έφυγε από το «Μπερναμπέου» πριν τελειώσει το ματς με Σοσιεδάδ ο Μπέιλ

Ο Γκάρεθ Μπέιλ έμεινε για δεύτερο σερί ματς της Ρεάλ εκτός αποστολής και φρόντισε να δείξει την δυσαρέσκειά του.

Ο Ουαλός επιθετικός αποχώρησε από το «Μπερναμπέου» στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης για τα προημιτελικά Κυπέλλου με την Σοσιεδάδ, όταν οι Βάσκοι προηγούνταν με 1-4.

Η «βασίλισσα» κατάφερε να πετύχει δύο γκολ στη συνέχεια και να διεκδικήσει την ισοφάριση, αλλά όχι υπό το βλέμμα του Μπέιλ που φωτογραφήθηκε από την As να αποχωρεί βιαστικά αρκετά λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.