Aθλητικά NέαΕύκολη νίκη της Τσέλσι με σόου του Αζάρ (videos)

Εύκολη νίκη της Τσέλσι με σόου του Αζάρ (videos)

Η Τσέλσι έκανε πολύ απλά τα πράγματα για τον εαυτό της στο «Φάλμερ Στάντιουμ» αφού μόλις στο 6ο λεπτό, είχε πάρει προβάδισμα με 2-0, χάρη στα γκολ του Αζάρ και του Γουίλιαν. Στο τελευταίο τέταρτο έδωσε διαστάσεις στην επικράτηση της, με ένα ακόμα τέρμα από τον Αζάρ στο 77’ και ένα από τον Μοόυζες λίγο πριν από το φινάλε. Έτσι η Τσέλσι πήρε το τρίποντο που την φέρνει στην 2η θέση μαζί με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με ματς περισσότερο.

Ο Βέλγος σταρ μόλις στο 3ο λεπτό, ύστερα από μια λάθος απόκρουση της άμυνας, πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή και με δεξί σουτ έγραψε το 1-0. Πριν συνέλθουν οι «γλάροι» ήρθε και το 0-2 από τον Ουίλιαν, αφού οι «μπλε» έκρυψαν την μπάλα με τον συνδυασμό του σκόρερ με τους Αζάρ και Μπατσουαγί με τον τελευταίο να κάνει την ασίστ.

Στο 77’ πάλι με κλέψιμο πίσω από τη σέντρα, η Τσέλσι βρέθηκε στην κόντρα με τον Αζάρ από τα αριστερά, με την άμυνα απλώς να κοιτάζει τον Βέλγο που έφτασε μέχρι το σημείο του πέναλτι για να διαμορφώσει το 0-3. Το σκορ έκλεισε ο Μόουζες μετά από ασίστ του Μουσόντα στο 89’ με κατέβασμα και πλασέ με το αριστερό.