Aθλητικά NέαΈχει πάρει φόρα η Μαρσέιγ

Έχει πάρει φόρα η Μαρσέιγ

Το γεγονός ότι βρίσκεται σε πολύ καλό… φεγγάρι επιβεβαίωσε η Μαρσέιγ.

Η ομάδα του Βίλας-Μπόας έκανε μίνι-ξέσπασμα προς το τέλος και επικράτησε 2-0 της Τουλούζ (του Ευθύμη Κουλούρη) εκτός έδρας και έφτασε στην τρίτη σερί νίκη της (2-1 τη Λιλ και τη Λιόν), που τη διατήρησε στη δεύτερη θέση και στο -8 από την κορυφή, όπου βρίσκεται η Παρί. Με δέκα αγωνίστηκαν οι γηπεδούχοι από το 41’ λόγω κόκκινης στον Μορέιρα για πολύ σκληρό φάουλ στον Σαρ.

Ο Μπενεβέντο βγήκε φάτσα με τον Ρεινέ στο 77’, έπειτα από μπαλιά-τρύπα του Παγέ, ξεπέρασε τον αντίπαλό του και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο Ράντονιτς έκανε εξαιρετική ατομική προσπάθεια στο 80’ και με δυνατό σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Βασικός ήταν ο Ευθύμης Κουλούρης, ο οποίος αγωνίστηκε για ένα ημίχρονος, αλλά και ο πρώην εξτρέμ του Ολυμπιακού, Ματιέ Ντοσεβί, ο οποίος έγινε αλλαγή στο 82ο λεπτό.