Aθλητικά NέαΔυνατά για Ευρώπη με γκολάρα Μπελότι η Τορίνο

Δυνατά για Ευρώπη με γκολάρα Μπελότι η Τορίνο

Ένα καταπληκτικό γκολ του Αντρέα Μπελότι άνοιξε το δρόμο στην Τορίνο για τη νίκη με 3-0 επί της Κιέβο για την 26η αγωνιστική.

Ο Αντρέα Μπελότι στο 66ο λεπτό με ένα τρομερό σουτ εκτός περιοχής έκρινε την αναμέτρηση απέναντι στην ουραγό και μάλλον καταδικασμένη Κιέβο.

Ο σκόρερ έφτασε τα οκτώ γκολ στη φετινή Serie A και βοήθησε την «γκρανάτα» να φτάσει στους41 βαθμούς τη Λάτσιο, έχοντας όμως αγώνα περισσότερο.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσαν στις καθυστερήσεις ο Τόμας Ρινκόν (92’) και ο Σιμόνε Τζάτζα (93’).