Aθλητικά Nέα«Δώρα» σε Παρί και Λιλ από τη Λιόν!

«Δώρα» σε Παρί και Λιλ από τη Λιόν!

Την ευκαιρία να πατήσει ξανά μόνη την κορυφή έχασε η Λιόν, η οποία ηττήθηκε 2-1 στην έδρα της από τη Μονπελιέ.

Πολλά χαμένες ευκαιρίες για τους «Λιονέ» με τους φιλοξενούμενους να εκμεταλλεύονται τα λάθη στην άμυνα των παικτών του Γκαρσιά και να παίρνουν το δεύτερο συνεχόμενο «τρίποντό» τους.

Η Μονπελιέ ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ στο 20’ με τον Σαβανιέ, με τον Πακετά να ισοφαρίζει στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Το δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων ήρθε με τον Βαΐ, στο 65’, ύστερα από αδράνεια στην άμυνα της Λιόν, η οποία ξεκίνησε από κακή εκτίμηση του Λόπες.

Έτσι, οι «Λιονέ» έμειναν στους 52 βαθμούς και στο -2 από την κορυφή που βρίσκονται οι Παρί Σεν Ζερμέν και Λιλ, η οποία έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.