Aθλητικά NέαΔιπλό τα «καναρίνια» του Ρανιέρι (videos)

Διπλό τα «καναρίνια» του Ρανιέρι (videos)

Με τον Κλαούντιο Ρανιέρι στο τιμόνι της η Ναντ φαίνεται να βρίσκει τις ισορροπίες της και κατάφερε να φτάσει σε ένα δεύτερο συνεχόμενο διπλό με το γκολ του Ντιέγκο Κάρλος στο 76ο λεπτό. Με αυτή τη νίκη τα «καναρίνια» έφτασαν τους επτά πόντους και μετά τις δύο αρχικές ήττες, παραμένουν αήττητα τις τρεις τελευταίες αγωνιστικές με δύο διπλά. Εκτός έδρας νίκη σημείωσε και η Αμιέν στο Στρασβούργο με το γκολ του Κακουτά στο 13ο λεπτό.

Από εκεί και μετά νίκη πήρε η Καέν με 2-1 απέναντι στη Ντιζόν. Ο Σαντινί άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με πέναλτι, ο Μαριέ στο 38ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1, για να έρθει το γκολ της νίκης με τον Γιαμπερέ που σκόραρε σε βάρος της ομάδας του. Ισόπαλες χωρίς τέρματα ήρθαν Τρουά και Τουλούζ.