Aθλητικά Nέα«Διπλό» παραμονής η Μπράιτον, στα… σχοινιά η Νόριτς (video)

«Διπλό» παραμονής η Μπράιτον, στα… σχοινιά η Νόριτς (video)

Μεγάλο βήμα παραμονής για την Μπράιτον, που στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ, πέρασε από την έδρα της Νόριτς (1-0), η οποία αναζητά ένα «θαύμα» για να σωθεί.

Οι «γλάροι» απέκτησαν νωρίς προβάδισμα, αφού ο Τροσάρ άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό ύστερα από υποδειγματική αντεπίθεση και ασίστ του Άαρον Μόι. Η ομάδα του Γκρέιαμ Πότερ βρίσκεται πλέον στη 15η θέση, έχοντας αποκτήσει διαφορά εννέα βαθμών από την επικίνδυνη ζώνη.

Τα «καναρίνια» δεν κατάφεραν ως το τέλος να «απαντήσουν» ενώ η μεγαλύτερη ευκαιρία τους καταγράφηκε στις καθυστερήσεις του ματς, με την κεφαλιά του Ίντα να σταματά στο δοκάρι του Ράιαν. Οι παίκτες του Ντάνιελ Φάρκε παραμένουν σε δυσχερή βαθμολογική θέση, αφού βρίσκονται στον πάτο του πίνακα με διαφορά επτά βαθμών από τη «σωτήρια» 17η θέση.